Swipe to the right

Łóżko rehabilitacyjne Dali Econ/Standard - Następca Kultowego łóżka Dali Economic II

17 lipca 2019

Dali to nowa jakość w opiece domowej Atutami łóżka Dali jest duża wygoda, łatwa obsługa i indywidualna ochrona dla mieszkańców. Wysokiej jakości materiały w parze z innowacyjną techniką i długą trwałością to niezaprzeczalne zalety tego najczęściej sprzedawanego w Niemczech łóżka do opieki długoterminowej. Wytrzymałe, niemal niewymagające konserwacji, łóżko Dali pomaga człowiekowi w sprawowaniu opieki domowej i specjalistycznych placówkach.

Rowery rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych. Jaki Rower wybrać? Dofinansowanie na rowery rehabilitacyjne.

25 kwietnia 2018

Początki przemysłu rowerowego w Polsce sięgają pierwszych lat XX wieku. Niewątpliwie jazda na rowerze jest aktywnością chętnie podejmowaną przez dzieci, osoby dorosłe a także przez seniorów. Jedną z zalet jazdy na rowerze jest z pewnością dobroczynny wpływ na układ ruchu oraz układ krążenia, wzmacnia mięśnie, aktywizuje stawy, a przy tym nie jest zbyt męcząca. Na rowerze może jeździć każdy - niepełnosprawność także nie wyklucza z uprawiania tego sportu.

Krzesła toaletowe, nasadki na sedes, wózki toaletowo-prysznicowe - Profesjonalne wyposażenie placówek medycznych

22 marca 2018

Placówki medyczne takie jak szpitale, przychodnie, domy opieki społecznej, czyli wszędzie tam, gdzie realizowana jest opieka nad pacjentem, niezbędne jest profesjonalne wyposażenie. Personel służby zdrowia codziennie boryka się z problemami i trudnościami związanymi z opieką, pielęgnacją, rehabilitacją swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych sprzętów, które tę opiekę ułatwiają. Poniżej przedstawiam kilka innowacyjnych rozwiązań producentów, które specjalizują się w produkcji artykułów przeciwodleżynowych, wózków, foteli toaletowych, krzeseł prysznicowych, czy podnośników.

Toaleta dla niepełnosprawnych - niezbędne pomoce do łazienki.

6 września 2017

Codzienna toaleta osobom zdrowym nie przysparza większych problemów, natomiast dla osób chorych, niepełnosprawnych może być uciążliwa, a dla opiekunów stanowi czasem jeden z trudniejszych elementów opieki. Dla osób leżących codzienna higiena jest w szczególności ważna, aby uniknąć podrażnień i odleżyn. W tym artykule chcemy przedstawić kilka rozwiązań, które z pewnością będą stanowić ogromną pomoc.

Czym są rollery i jak je wykorzystać?

18 kwietnia 2017

Nie każdy może sobie pozwolić na korzystanie z usług masażysty po treningu, jednak każda osoba regularnie uprawiająca sport, powinna dbać o prawidłowe, dokładne rozluźnienie mięśni. W tym przypadku niezastąpiony może być automasaż. Automasaż jest czynnością w której wykorzystujemy nacisk własnego ciała. Nie wymaga on skomplikowanych sprzętów. Gdy samodzielnie nie możesz wykonać masażu, z pomocą przychodzi wałek do masażu. Prawidłowo stosowany roller wykorzystuje ciężar ciała. Bardzo mocno naciska i ugniata przykurczone miejsce, stopniowo zmniejszając napięcie w danym obszarze.

Urazy kolana, łokieć tenisisty. Jaką opaskę wybrać? Stabilizatory i ortezy.

7 lutego 2017

Kontuzje stawów zdarzają się niezwykle często zarówno podczas uprawiania sportu, w pracy jak i podczas czynności codziennych. Czasem są to niegroźne naciągnięcia więzadeł lub nadmierne rozciągnięcie torebki stawowej, z którymi możemy poradzić sobie w domowych warunkach, czasem jednak są to poważne urazy, z którymi należy niezwłocznie udać się po poradę do lekarza.

Czym są i dlaczego powstają żylaki.

13 grudnia 2016

Żylaki są widocznym objawem nieprawidłowości w naczyniach żylnych. Można stwierdzić, iż jest to choroba cywilizacyjna, gdyż co druga kobieta i co piąty mężczyzna po 40 r.ż. zauważa u siebie pierwsze objawy.

Jak dbać o kręgosłup lędźwiowy?

2 listopada 2016

Kręgosłup stanowi podstawę ciała człowieka, niestety jednak codziennie narażamy go na duże przeciążenia, co powoduje jego osłabienie a w konsekwencji dolegliwości bólowe. Kręgosłup zbudowany jest z kręgów oraz krążków międzykręgowych, cała ta konstrukcja podtrzymywana jest przez system mięśniowo-więzadłowy. Krążki międzykręgowe, potocznie nazywane dyskami, zbudowane z pierścienia włóknistego oraz jądra miążdzystego, stanowią doskonała amortyzację. Jednakże aby spełniały swoją funkcję muszą być dobrze uwodnione i ukrwione, ale przede wszystkim powinny mieć wystarczającą przestrzeń między kręgami.

Zdrowe stopy - Jakie wkładki na płaskostopie? Jakie wkładki na koślawe pięty?

27 października 2016

Stopa swoją budową i funkcją przystosowana jest do dźwigania i elastycznego przenoszenia ciężaru ciała w czasie chodu, do amortyzowania wstrząsów powstających w czasie poruszania się. Zdrowe stopy są ważnym elementem zdrowia całego organizmu. Stopy chore, zniekształcone utrudniają poruszanie się, sprawiają ból i powodują zmęczenie.

Prawidłowo zbudowana stopa powinna mieć trzy punkty podparcia, tzn, kość piętową, głowa I. kości śródstopia oraz głowa V. kości śródstopia. Pomiędzy tymi punktami rozciągają się sklepienia: podłużne oraz poprzeczne. Łuki stopy, czyli sklepienia mają za zadanie umożliwiają przede wszystkim przenoszenie dużych obciążeń oraz amortyzację wstrząsów. Odbicie zdrowej stopy, czyli ślad postawiony przez bosą stopę na papierze, wykazuje charakterystyczne wgłębienie.

Problem nietrzymania moczu

19 października 2016

Nietrzymanie moczu to mimowolne, niekontrolowane oddawanie moczu. Problem jest bardzo powszechny, szacuje się, że dotyka około 15% populacji. Dolegliwość występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn, jednak to kobiety częściej skarżą się z tego powodu. Nietrzymanie moczu bardziej powszechne jest wśród osób starszych. Około 60% kobiet i 13% kobiet po 60 roku życia zgłasza się z tym problemem do lekarza. Niemniej jednak występuje u osób młodszych, zwłaszcza u kobiet po 30 roku życia.