Swipe to the right

Haluksy - dlaczego powstają?Jak leczyć haluksy?

18 października 2016

Haluks inaczej paluch koślawy to deformacja dotycząca stawu śródstopno-paliczkowego stopy. Występuje głównie u kobiet, chociaż wielu mężczyzn także boryka się z tym problemem. Przyczyn haluksów jest kilka:

  • tendencje genetyczne, osłabienie aparatu więzadłowo-torebkowego stawów stopy,
  • zbyt ciasne obuwie,
  • wysokie obcasy, zwłaszcza z wąskimi czubkami,
  • otyłość,
  • długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej.

Jak wybrać wózek inwalidzki?

10 października 2016

Nasi klienci bardzo często, szukając odpowiedniego wózka dla siebie czy kogoś z rodziny, zastanawiają się na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze, co jest istotne a co mniej ważne w tego typu sprzętach. Wybór wózków jest bardzo duży, różnią się zastosowaniem, przeznaczeniem, parametrami technicznymi a także ceną.

Odleżyny - jak ich uniknąć?

30 września 2016

Osoby ciężko chore nie rzadko zmuszone są do długotrwałego leżenia w łóżku. Niestety powoduje to szereg komplikacji. Jedną z najczęstszych powikłań, jest powstawanie odleżyn. Odleżyny to rany wywołane przewlekłym uciskiem, który sprawia, że krążenie w tych miejscach jest upośledzone. Najbardziej narażone na powstawanie takich ran są miejsca, gdzie tkanki mocno przylegają do kości np.: kość krzyżowa, pięty, kolana, pośladki, biodra,kręgosłup. Uważa się powszechnie, że odleżyny są domeną osób przebywających przewlekle w łóżku lub na wózku inwalidzkim, a do ich rozwinięcia potrzebny jest dłuższy okres czasu. Niestety, w sprzyjających okolicznościach, u szczególnie predysponowanych pacjentów odleżyna może rozwinąć już w ciągu kilku dni, a nawet jednej doby. Leczenie odleżyn jest bardzo trudne , dlatego lepiej im zapobiegać.

Chcesz kupić łóżko rehabilitacyjne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

29 września 2016

Opieka nad osobą przewlekle chorą może być trudna dla najbliższej rodziny lub opiekunów. Pacjenci ci często wymagają całodobowej opieki. Na rynku medycznym dostępny jest duży wybór produktów rehabilitacyjnych, które tę opiekę ułatwiają. Są to m.in. łóżka rehabilitacyjne (często nazywane szpitalnymi). Producenci jednak starają się aby te łóżka wyglądały jak domowe i nie kojarzyły się chorym ze szpitalem. Na co jednak, poza wyglądem, zwrócić uwagę kupując łóżko rehabilitacyjne?