Swipe to the right

Krzesła toaletowe, nasadki na sedes, wózki toaletowo-prysznicowe - Profesjonalne wyposażenie placówek medycznych

Krzesła toaletowe, nasadki na sedes, wózki toaletowo-prysznicowe - Profesjonalne wyposażenie placówek medycznych
22 marca 2018

Placówki medyczne takie jak szpitale, przychodnie, domy opieki społecznej, czyli wszędzie tam, gdzie realizowana jest opieka nad pacjentem, niezbędne jest profesjonalne wyposażenie. Personel służby zdrowia codziennie boryka się z problemami i trudnościami związanymi z opieką, pielęgnacją, rehabilitacją swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych sprzętów, które tę opiekę ułatwiają. Poniżej przedstawiam kilka innowacyjnych rozwiązań producentów, które specjalizują się w produkcji artykułów przeciwodleżynowych, wózków, foteli toaletowych, krzeseł prysznicowych, czy podnośników.

Materace do łóżek rehabilitacyjnych. Profesjonalny materac przeciwodleżynowy

Podstawowym wyposażeniem ośrodków, w których pacjent przebywa długoterminowo, są przede wszystkim materace przeciwodleżynowe. Wiadomym jest, iż odleżyny powstają bardzo łatwo zwłaszcza jeśli ciało chorego nie jest odpowiednio pielęgnowane. Materace przeciwodleżynowe zdecydowanie zmniejszają ryzyko ich pojawienia się. Od lat w wielu domach pomocy społecznej stosowane są Materace Polyplot marki Systam, wyprodukowane z wysokiej jakościowo pianki HR, która jest miękka i elastyczna, doskonale dostosowuje się do ciała pacjenta a dodatkowo struktura gofra zapewnia doskonałą cyrkulację i chroni przed powstaniem odleżyn.

Krzesła toaletowe - jakie krzesło do placówki medycznej, DPS-u?

Toaleta oraz załatwianie potrzeb fizjologicznych pacjenta nie zawsze jest tak oczywiste jak w przypadku osoby zdrowej. W tej dziedzinie również znajdziemy mnóstwo udogodnień. W kategorii krzeseł toaletowych na uwagę zasługuje wielofunkcyjne krzesło Etac Swift Commode. Model ten posiada wyjmowany pojemnik pod siedziskiem, dzięki czemu służy jako krzesło toaletowe, jednak może stanowić także krzesło prysznicowe, w którym dla wygody można zdemontować podłokietniki i oparcie. Inne krzesła prysznicowe godne polecenia to przede wszystkim Etac Rufus, które charakteryzuje się lekkością, wytrzymałością oraz prostym montażem. Wiedząc, że do placówki trafiają różni pacjencji, firma Etac przygotowała odpowiednik powyższego krzesła, z którego mogą korzystać osoby ważące do 200 kg Etac Rufus II. Wszystkie zaprezentowane krzesła cieszą się dużą popularnością, ponieważ zdecydowanie przewyższają wytrzymałością oraz funkcjonalnością tożsame produkty przeznaczone dla klienta indywidualnego. Ich niezaprzeczalną zaletą jest również odporność na korozję oraz możliwość dezynfekcji, która odgrywa kluczową rolę w placówkach zbiorowej opieki zdrowotnej.

Profesjonalne Taborety i stołki prysznicowe

Dla bardziej samodzielnych pacjentów zostały stworzone stołki prysznicowe, które umożliwiają nieskrępowaną toaletę. Taboret sprawia iż pacjent czuje się bezpieczniej, nie musi obawiać się poślizgnięcia i upadku. Siedziska te są lekkie, poręczne, mają regulację wysokości, antypoślizgowe nóżki a także występują w trzech wariantach: okrągłe, kwadratowe oraz trójkątne. Dla osób samodzielnie poruszających się, nie tylko w domu, ale także w przychodni czy szpitalu, warto zamontować uchwyty ułatwiające korzystanie z toalety. Do wyboru mamy profesjonalną poręcz Etac OptimaL oraz Etac Rex. Poręcze wykonane są bardzo solidnie i starannie, dzięki czemu łączą w sobie funkcjonalność z eleganckim wyglądem.

Profesjonalne Nasadki podwyższające na sedes

W niektórych przypadkach niezbędne też może okazać się podwyższenie sedesu, co znacznie ułatwi siadanie i wstawanie. Takie zabiegi przydatne są zwłaszcza dla osób ze schorzeniami stawów biodrowych, po wypadkach, udarach, chorych zagrożonych upadkiem, w podeszłym wieku a nawet dla kobiet w ciąży. W tej dziedzinie też mamy wybór nasadek, począwszy od modeli podstawowych jak Etac Hi-Lo, poprzez te z pokrywą, po modele zaawansowane posiadające w zestawie poręcze ułatwiające wstawanie jak Etac Hi_Loo fixed.

Wózki toaletowo-prysznicowe

Rewolucją wśród wyposażenia placówek domów opieki są wózki toaletowo-prysznicowe. Wózek taki umożliwia wygodny transport pacjenta z pokoju do łazienki oraz dokładne umycie, które nie wymaga przenoszenia chorego. Produkt ten znacząco wpływa nie tylko na komfort i bezpieczeństwo pacjenta, ale także maksymalnie odciąża opiekuna. Do wyboru mamy wózki podstawowe, w przystępnej cenie, które z pewnością zagoszczą również w domach prywatnych jak na przykład Etac Clean, poprzez wózki z ergonomicznymi, wymiennymi tylnymi kołami, które usprawnią poruszanie m.in. Etac Swift Mobile po technicznie zaawansowane wózki z regulacją nachylenia oparcia, które umożliwia mycie pacjenta w pozycji leżącej. W tej kategorii mamy m.in. wózek Etac Swift Mobile Tilt.

Kosz na odpady, kosz na zużyte pieluchy

Ostatnim produktem, który trochę odbiega tematycznie od wyżej wymienionych, jednak jest wart polecenia, jest bezwonny kosz na odpady Odocare. Kosz ten podbija serca wszystkich opiekunów w placówkach takich jak domy pomocy, hospicja. To nie jest zwykły kosz, to pierwszy produkt, który usuwa zapach moczu tak charakterystyczny dla tego typu placówek. Kosz przeznaczony jest głównie na pampersy, wkładki stosowane w inkontynencji. Higienę zapewnia unikalne rozwiązanie z górnym pojemnikiem wrzutowym. Górny zbiornik po zamknięciu pozwala odpadom spaść do zbiornika dolnego co zamyka wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów i unoszenie się patogenów w powietrzu. Odocare poprawia komfort pracy personelu a także warunki pobytowe pacjentów.