Swipe to the right

Rowery rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych. Jaki Rower wybrać? Dofinansowanie na rowery rehabilitacyjne.

Rowery rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych. Jaki Rower wybrać? Dofinansowanie na rowery rehabilitacyjne.
25 kwietnia 2018

Początki przemysłu rowerowego w Polsce sięgają pierwszych lat XX wieku. Niewątpliwie jazda na rowerze jest aktywnością chętnie podejmowaną przez dzieci, osoby dorosłe a także przez seniorów. Jedną z zalet jazdy na rowerze jest z pewnością dobroczynny wpływ na układ ruchu oraz układ krążenia, wzmacnia mięśnie, aktywizuje stawy, a przy tym nie jest zbyt męcząca. Na rowerze może jeździć każdy - niepełnosprawność także nie wyklucza z uprawiania tego sportu.

Dofinansowanie na rower rehabilitacyjny - jakie dokumenty?

To właśnie o rowerach dla niepełnosprawnych jest poniższy tekst. Producenci tychże rowerów zadbali o to, aby osoby z różnymi dysfunkcjami, nie czuli się wykluczeni, aby mogli aktywnie spędzać czas. Ponieważ jazda na rowerze to także doskonała rehabilitacja oraz wspomaganie rozwoju/poprawy motoryki, to zakup tych specjalistycznych trójkołowców może być dofinansowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rower dla niepełnosprawnych Vermeiren - Topowy producent

Wiodącym producentem specjalistycznych rowerów dla niepełnosprawnych jest firma Vermeiren. W ofercie firmy są zarówno rowery dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie rowery wyposażone są w trzy koła, pomagają utrzymać równowagę a także umożliwiają swobodne zatrzymanie się i odpoczynek. Każde dziecko chce nauczyć się jazdy na rowerze, dziecko niepełnosprawne także chce żyć tak jak dzieci zdrowe. Teraz jest to możliwe! Wybór roweru dla dzieci uzależniony jest od wieku. Dostępne są produkty dla dziewczynek w wieku 3-7 lat oraz dla chłopców w tym wieku.

Rowery dla niepełnosprawnych trójkołowe dla dzieci

Rowerki rehabilitacyjne to doskonałe narzędzie terapeutyczne i rehabilitacyjne dla dzieci z MPD oraz dla dzieci z zachwianym poczuciem równowagi, z zaburzeniami ruchu. W standardzie rower jest dostarczany z systemem ostrego koła. Aby jechać należy ciągle pedałować. Dla niektórych osób jest to wskazane ponieważ wymusza ciągły ruch nóg w ten sposób efekt rehabilitacji jest zintensyfikowany. Dla starszych dzieci w wieku 8-13 lat dostępne są nieco większe rowery, jednak nadal ich główną zaletą jest bezpieczeństwo dziecka. Tutaj również dostępne są modele dla dziewczynek oraz dla chłopców.

Rowery dla niepełnosprawnych dla młodzieży

Z myślą o młodzieży także stworzono rower - Freedom, który nie tylko może służyć jako narzędzie rehabilitacji, ale także jako środek lokomocji, sposób na aktywność fizyczną czy spędzanie wolnego czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu starsze dzieci z dysfunkcjami mogą również cieszyć się wyjazdami za miasto, spędzać czas ze znajomymi, czyli czuć się swobodnie i zapomnieć choć na chwilę o swojej niepełnosprawności. Rower wyposażony jest w wysokiej jakości opony, posiadające pasek odblaskowy, co powoduje, iż jazda wieczorem też nie stanowi żadnego problemu, jest bezpieczna i w pełni komfortowa. Rama jest zawieszona nisko, tuż nad ziemią, co znacznie ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru.

Rower dla niepełnosprawnych dla dorosłych - Lagoon

Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno, nawet w starszym wieku - a może przede wszystkim. Wiadomym jest, że osoby starsze zwłaszcza z problemami zdrowotnymi np. zawrotami głowy, zaburzeniami krążenia, chorobami stawów, spastycznością czy otyłością, często rezygnują z aktywności fizycznej. To błąd, ponieważ nic tak nie poprawia zdrowia, kondycji i samopoczucia jak ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Dzięki rowerom przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, mogą oni cieszyć się większą swobodą i jednocześnie czuć się bezpiecznie. Naszą propozycją są: rower dla dorosłych Lagoon oraz Vintage - utrzymany w stylu retro.

Rower rehabilitacyjny - jaki napęd?

Wszystkie rowery standardowo wyposażone są w ostre koło, natomiast dostępne są także dodatkowe opcje, czyli przerzutki, wolne koło lub torpedo. Opcje dodatkowe:

  • Ostre koło(standard) - Główną cechą odróżniającą ostre koło od napędów innego typu jest to, że jadący na nim rowerzysta nieustannie pedałuje i może używać pedałów zarówno do jazdy naprzód i wstecz, jak również do hamowania.
  • Wolne koło(opcja) - Wolnobieg posiada specjalny mechanizm zębatkowo-zapadkowy, który umożliwia jazdę na rowerze bez kręcenia pedałami. Kiedy nie kręcimy pedałami w czasie jazdy lub nawet kręcimy w przeciwną stronę odłącza on zębatkę tylną od koła (napęd nie jest przekazywany w takim wypadku).
  • Torpedo(opcja) - rodzaj wolnobiegowej piasty rowerowej wyposażony w hamulec uruchamiany poprzez cofnięcie pedałów.

Zakup roweru warto rozważyć nie tylko dla siebie ale również dla bliskiej osoby. Może stanowić doskonały prezent na komunię, urodziny, dzień babci/dziadka czy dzień ojca/matki. Aby wybrać odpowiedni model zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, który chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące realizacji zamówienia, opcji dodatkowych czy kwestii dofinansowania.